POZOR! Podvodníci na Táborsku OKRÁDAJÍ OBCHODNÍKY při ROZMĚŇOVÁNÍ PENĚZ!

Policisté v Táboře varují obchodníky před takzvanými měniči peněz. Jak agenturu Mediafax informoval policejní mluvčí Miroslav Doubek, naposledy zaznamenali pokus o podvod v jedné z trafik.

Tento trik dvojice mužů vyzkoušela v úterý, kdy se snažila podvést prodavačku. Žena ale vytušila, že něco není v pořádku a nakonec rozměnění peněz odmítla. Tím si zřejmě zachránila část tržby.


“Žena, která se ozvala policii, k popisu uvedla, že muži byli ve věku 30 až 40 let, na hlavách měli kšiltovky, mluvili s moravským přízvukem. Podezření prodavačky, že se nejedná o poctivé občany, potvrdilo i následné prověřování policistů,“ řekl Miroslav Doubek.


Kriminalisté varují obchodníky z Tábora a okolí, aby se měli na pozoru. Pachatelé většinou chtějí koupit zboží s malou tržní hodnotou, ale platí velkou bankovou, nejméně dvou až pětitisícovkou. Následně po prodavačích požadují ještě rozměnění peněz a zmatou obchodníka tak, až přestane mít přehled o tom, kolik dostal a kolik měl vrátit.


Podobné případy na Táborsku nejsou výjimkou. Tuto trestnou činnost v regionu policisté zaznamenávají už řadu let. Lidé, kteří podvodné triky pachatelů neprokouknou, přijdou často o stovky až tisíce korun.

Mediafax/tn.cz