POZOR! Zloději kradou parkovací karty, NÁHRADU NEDOSTANETE!

V Praze 1 se ztrácejí přenosné parkovací karty. Dva muže, kteří na tyto kradené karty parkovali už policie přistihla a čeká je trestní stíhání. Ukradených karet je však mnohem více. Pokud se nenajdou, město majitelům novou nevydá a musí si kartu znovu koupit.

Cizinec parkoval na kartu, kterou předtím ukradli zloději z jiného auta. Policistům tvrdil, že si ji koupil. Další kradená karta se našla u muže, který se hájil tím, že kartu jednoduše našel.
 

ČTĚTE TAKÉ:

Mladík krade bezpečnostní kamery, nevadí mu, že ho natáčejí
 

Jen od počátku roku policie eviduje 22 krádeží parkovacích karet.
 

Zloději si přitom vybírají nejdražší typ karty, která stojí 36 tisíc korun na jeden rok. Je evidovaná na firmu a přenosná, takže na ní není uvedena SPZ. Při běžné kontrole tak strážníci nemusejí odhalit, že jde o kartu kradenou.
 

Majitelé,kterým byly karty odcizeny mají dvojí smůlu. Městská část jim totiž náhradní karty nevydá a musejí si tak koupit nové.
 

Policie v souvislosti s krádežemi karet objevila i několik padělků. Na území Prahy 1 proto zahájila rozsáhlou razii. Během ní se podařilo najít v zaparkovaných autech další kradené karty. A jejich neoprávněné uživatele už vyšetřuje.

Televizní noviny