rozzuřený senior

Praskly mu nervy! Opilý důchodce vytáhl na zedníky plynovou pistoli

Jak to vypadá, když někomu, lidově řečeno, rupnou nervy, zažili lidé v Brně. Šedesátiletý muž nemohl vydržet hluk linoucí se z vedlejšího bytu, jeho sousedé rekonstruují byt a zrovna tam pracovali řemeslníci. Důchodce na místo vyrazil rovnou s pistolí a přijet musela i zásahová jednotka.

Policie musela zasáhnout v centru Brna. Za vším je šedesátiletý muž, kterého zpacifikovala až zásahová jednotka. Dnes zřejmě neměl svůj den a sousedské neshody tak řešil velmi netradičně.
 

"Mělo dojít k incidentu mezi dělníky, kteří dělali stavební úpravy a jedním z nájemníků, kterému se nelíbilo, že je rušen. Dvakrát se za nimi vydal, podruhé si na podporu svých argumentů vzal i plynovou pistoli," řekl mluvčí policie ČR Brno Pavel Šváb.
 


Zedníci, které ozbrojený důchodce za dveřmi poměrně překvapil si s ním lehce poradili. Vytlačili ho z bytu ven.
Muž se poté okamžitě vrátil do svého bytu, kde se zabarikádoval a odmítal otevřít dveře, i když ho policisté vyzývali, ti nakonec museli dveře vyrazit. Důchodce na posteli jakoby se právě probudil ze špatného snu. Zásahová jednotka se ale nedala obalamutit.
 

"Po jeho zadržení jsme dohledali zbraň, kterou vyhrožoval a předali jsme ho do péče zdravotníků," dodal mluvčí.
Sousedé jsou prý na to, že muž občas řeší problémy svérázným způsobem zvyklí. To, že nakonec vezme do ruky zbraň ale nečekali.
 

Důchodce měl v krvi téměř tři promile alkoholu a tak nejdřív putoval na záchytku a pak bude muset vše vysvětlit policistům.
 

TN.cz