Pražská právnička prodávala pervitin

pervitin
Zdroj: oficiální zdroj

Ani právnické vzdělání a dlouholetá praxe v justičním systému nevarovala koncipientku advokátní kanceláře před zapojením do obchodů s drogami. Sedm let v Praze prodávala pervitin. Teď za ní spadla klec - doslova, protože už sedí ve vazbě.

Po ročním prověřování pražská policie zadržela 45letou koncipientku právní kanceláře, která měla posledních sedm let distribuovat pervitin. Ženu prozradilo i podrobné "drogové účetnictví", které si vedla, nyní jí hrozí pět let vězení, sdělil ve čtvrtek Mediafaxu mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.
 

Žena pracovala v právní kanceláři jako koncipientka, vedle toho ale také konzumovala a především prodávala pervitin. Kriminalisté ji zatkli ve středu po více než ročním sledování a shromažďování důkazů. Jen za tu dobu žena drogu prodala desítkám lidí.
 

ČTĚTE TAKÉ:
Drogový dealer přišel k soudu v mikině s návodem na výrobu drogy

 

"Stran důkazů byly velikým přínosem diáře, které policisté krom jiného zajistili v rámci domovní prohlídky. Ty obsahují konkrétní, velice pečlivě vedená, data vypovídající o tom, kde, kdy, komu a jaké množství drogy dealerka prodala, což si pečlivě evidovala od roku 2004," doplnil Hulan.
 

Policie ženu obvinila z výroby a distribuce drog, hrozí jí až pět let vězení. Soud ji zatím poslal do vazby.

tn.cz / mediafax / gar