Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Přehled tisku

Právo: Radek John pracoval pro lobbistu Romana Janouška!

Roman Janoušek
Zdroj: isifa.com

Terénní Porsche, kterým loni v březnu Roman Janoušek srazil v Praze jednapadesátiletou Vietnamku, nebylo překvapivě jeho. Patřilo firmě, jejíž jméno je opředeno podezřeními z korupce a v níž pracoval i Radek John.

Tou firmou je Ora print. Tedy společnost, která v letech 2002 až 2010 vydávala pro Všeobecnou zdravotní pojišťovnu firemní časopis. Společnost za to inkasovala 700 milionů korun a objevily se tak spekulace o korupci.


Deník Právo připomíná, že v Ora printu několik lét působil i bývalý ministr vnitra Radek John. A to, že auto patřilo Ora printu, podle deníku dokazuje, že Janoušek zůstal jejím majitelem i přesto, že v roce 2002 tvrdil, že z ní odešel.


A to vše v době, kdy byl Radek John předsedou představentstva. Šéf Věcí veřejných přitom vždycky jakoukoli spolupráci se známým lobbistou Janouškem popíral. Ale to, že Janoušek jezdil autem Ora printu, je těžko jen shoda okolností.


Spojení mezi autem, Janouškem a Ora printem vyplývá z obžaloby, podle které bylo sražení ženy pokusem o vraždu a Janouškovi tak hrozí až 18 let vězení.

TN.cz