Pražská policie dopadla údajného vraha ubodané ženy z Liboce

Pražská policie dopadla ve čtvrtek po 14. hodině v Praze druha ubodané ženy, kterou našli v jejím bytě ve středu v pražské Liboci. Podezřelý muž byl zadržen v Praze 6, informovala agenturu Mediafax policejní mluvčí Eva Miklíková.

"Podezřelého jsme zadrželi na tramvajové točně na Náměstí Heyrovského v Praze 6, vůbec nekladl odpor," doplnila k tomu vedoucí tiskového odboru pražské policie Ivana Ježková.
 

"Po 14. hodině nám občan hlásil, že se zde pohybuje člověk podobný Gořulovi," uvedla Ježková. Policie na místě již měla tři hlídky, když pozorný občan hlásil, že spatřil Gořulu právě na tramvajové točně.
 

ČTĚTE TAKÉ:

PÁTRÁNÍ: Policie hledá podezřelého z vraždy
 

"Hlídka dorazila na místo, podezřelý zde zrovna četl jízdní řád. Policisté jej zaskočili zcela nepřipraveného," upřesnila Ježková. Muž podle ní u sebe neměl doklady, ale policistům sdělil svoje jméno a nechal se bez odporu eskortovat. "Nyní jej vyslýcháme," potvrdila to mluvčí s tím, že Gořula bude muset podstoupit i lékařské ošetření, protože má řezná poranění.
 

Policie po 41letém muži pátrala od středečního odpoledne. Sousedi spolu s policií totiž našli v bytě Libocké ulici ubodanou ženu a podezřelý Gořula byl jejím druhem. Navíc z bytu odešel těsně předtím, než zde policie našla mrtvé tělo jeho družky. Podle policejní mluvčí napomohly jeho dopadení i sdělovací prostředky, neboť občan, který podezřelého nahlásil, jeho podobiznu viděl právě v nich.
 

V případě prokázání viny a odsouzení může podezřelý Gořula strávit za trestný čin vraždy až 18 let za mřížemi, za brutálmí způsob provedení zmíněného trestného činu mu hrozí i výjimečný trest.
 

Na území Prahy jde letos již o jedenáctou vraždu, loni se jich v Praze stalo celkem dvaatřicet.

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

tn.cz / Mediafax