Zběsilé honičky!

Pražským policistům ujížděli tři řidiči osobních vozů, všichni byli dopadeni!

Pražským policistům ujížděli řidiči tří osobních automobilů
Zdroj: policejnidenik.cz

Policistům v Praze ujížděli v noci na sobotu a v sobotu odpoledne celkem tři řidiči osobních vozidel. Všichni tři byli policisty po krátkých honičkách dopadeni.

Jeden z případů se odehrál v sobotu krátce po poledni. Policistům z Pohotovostní motorizované jednotky ujížděl řidič Škody Octavie. Poté, co hlídka vozidlo dojela, začal muž utíkat po svých.

 

"Muži zákona jedenačtyřicetiletého řidiče zadrželi za pomoci donucovacích prostředků u nedalekého hřbitova. Prošetřování ukázalo, že zadržený před policisty ujížděl proto, že má soudem vysloven zákaz řízení motorových vozidel a navíc řídil kradené vozidlo. Z toho důvodu mu vyšetřovatel sdělil podezření z trestných činů maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a neoprávněné užívání cizí věci," uvedl policejní mluvčí Tomáš Hulan.

 

Obdobně vypadala honička ve Kbelské ulici v Praze, odkud začal prchat před hlídkou dopravních policistů řidič Hondy.

 

"Jeho snaha nakonec vyšla na prázdno, neboť u mimoúrovňové křižovatky Kbelská Veselská nezvládl vozidlo a havaroval. Důvodem jeho počínání bylo, že nechtěl být přistižen při tom, kdy řídí motorové vozidlo pod vlivem drog a má navíc vysloven zákaz řízení motorových vozidel. I tento řidič skončil na policejní služebně pro trestný čin maření výkonu úředního rozhodnutí, ale tentokrát ještě i pro podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Navíc ho ještě čeká sankce za dopravní nehodu," doplnil mluvčí.

 

Další řidič, tentokrát mladík ve Škodě Octavii Combi, ujížděl před hlídkou Pohotovostní motorizované jednotky okolo páteční půlnoci.

 

"Řidič Octavie před policisty ujel až do Českomalínské ulice, kde se schoval ve vchodu jednoho z domů. Snaha ale přišla vniveč, neboť ho policisté vypátrali a zadrželi. Provedená zkouška následně odhalila důvod, proč chtěl uniknout spravedlnosti. Byl totiž pod vlivem drog. I v tomto případě putoval dvaadvacetiletý řidič na policejní služebnu pro podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky," dodal na závěr mluvčí.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz