Bohatá úroda

Pražští policisté odhalili tři pěstírny marihuany. Bylo v nich přes tři tisíce rostlin

Rostlin byly tisíce
Zdroj: Policie ČR

Tři pěstírny marihuany odhalili tento týden pražští policisté. Ve dvou zadrželi vietnamské zahradníky, třetí stihl zmizet. Při prodeji by si mohli přilepšit asi devíti miliony korun, řekl policejní mluvčí Jan Daněk.

Při akcích s kriminalisty spolupracovali policisté ze zásahové jednotky. „Ti provedli násilné vstupy do objektů a zadrželi dva podezřelé vietnamsky hovořící muže tzv. zahradníky ve věku 32 a 42 let,“ dodal mluvčí.


Jeden z přistižených se bránil a snažil se z rodinného domu vytratit oknem. Dál než na zahradu se ale nedostal a skončil s pouty na rukou. Třetí pěstírnu policisté odhalili v pražských Čakovicích v jednom z objektů, kde sídlí několik firem. Byla sice plná rostlin, ale zahradník vzal včas do zaječích a policisté po něm pátrají.


Oba zadržení jsou obvinění z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými látkami a jedy. „Za to jim v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na deset let. Zároveň kriminalisté podali podnět na jejich vzetí do vazby, což soud akceptoval a budou stíháni vazebně,“ ukončil Daněk.

 

tn.cz/luk