Pražští strážníci čelili útokům agresorů a vyhrožování!

MĚSTSKÁ POLICIE
Zdroj: TN.cz

Hned dvakrát čelili pražští strážníci v noci z úterý na středu napadení a vyhrožování, nejprve jednoho z nich udeřil pěstí do obličeje opilec v Celetné ulici, poté se stejně bránil zatčení i zloděj na Smíchově.

Oba agresoři skončili na policii, sdělila Mediafaxu mluvčí strážníků Jana Přikrylová.

 

ČTĚTE TAKÉ: 

Recidivista ZAÚTOČIL na policisty ELEKTRICKOU ZKOUŠEČKOU! Nechtělo se mu do VĚZENÍ!

 

První případ se stal v úterý před desátou večer v Celetné ulici na Starém Městě. Strážníci se snažili ze vchodu jednoho z domů vyexpedovat opilce, ten jim ale místo odchodu začal nadávat, vyhrožovat smrtí a nakonec udeřil jednoho ze strážníků pěstí do obličeje. Hlídka 33letého agresora zpacifikovala a předala policii. "Napadený strážník byl převezen k ošetření do jedné z pražských nemocnic," upozornila Přikrylová.

 

Kolem půl druhé ráno si pak hlídka strážníků všimla neobvyklého výjevu na Smíchovském nádraží. Na lavičce zde ležel a spal muž a nad ním se skláněl zloděj, který spícímu prohledal kapsy, vytáhl z nich peněženku a začal se v ní přehrabovat. Jakmile spatřil strážníky, peněženku zahodil a dal se na útěk.

 

"Hlídka muže zastavila a požádala ho o vysvětlení. Podezřelý muž strážníkům sdělil, že spící je jeho kamarád a že se nic nestalo. Hlídka probudila poškozeného muže, ten na dotaz, jestli podezřelého zná, odpověděl, že ho nikdy neviděl. Na další dotaz, jestli mu nebyly odcizeny nějaké další věci, odpověděl, že mu chybí batoh, ve kterém měl osobní věci a MP3 přehrávač," popsala vývoj událostí mluvčí.

 

PSALI JSME TAKÉ:

Romové opět zaútočili! Tentokrát se rvali s policisty!

 

Strážníci proto podezřelého, který jim odmítl ukázat občanku a navíc přestal komunikovat, na místě zadrželi a zavolali policii. "Když podezřelý muž zahlédl blížící se hlídku policistů, pokusil se o útěk. Jednoho ze strážníků přitom udeřil pěstí do obličeje. Hlídka muže zpacifikovala za použití donucovacích prostředků. Čtyřicetiletého muže si následně převzala policie," uzavřela mluvčí.

TN.cz