trest za agresivitu

PŘELOMOVÝ ROZSUDEK: Grázl vybrzdil autobus a dělal si z lidí blázny. Dostal tři roky

Roman Zábrš
Zdroj: TV Nova
Roman Zábrš odešel od soudu s tříletým trestem.

Krajský soud zpřísnil trest pro řidiče, který vybrzdil autobus hromadné dopravy v Brně. Při prudkém brždění upadla jedna z cestujících a utrpěla vážné poranění.

Tříletý trest vězení dostal řidič Roman Zábrš hlavně díky znaleckému posudku. Před soudem se vymlouval že na brzdový pedál šlápl omylem. Prý si ho spletl s plynem a nikoho vybrždovat nechtěl.
 

Dopravní expert díky počítačové simulaci ale dospěl k závěru, že nebezpečný manévr udělal schválně. Podle soudce Aleše Flídra musí průměrně inteligentní člověk chápat, že při podobném manévru může někoho zranit.
 

Autobus hromadné dopravy vyjížděl ze zastávky, Zábrš těsně před ním šlápl prudce na brzdu, aby vytrestal řidiče za nějakou domnělou křivdu. Poté se svým kamarádem ukázal z okna vulgární gesto a ujel.
 

V autobusu cestovala pětaosmdesátiletá seniorka, které při pádu praskl obratel a dodnes má vážné zdravotní potíže.
 

Vyšetřování navíc ukázalo, že řidič je známý agresor, má už devět záznamů v kartě řidiče a navíc byl trestán za loupež a ublížení na zdraví.


Pětiletý trest vězení česká justice nedávno vyměřila Luboši Lacinovi, jenž vytlačil pomalejší auto z dálnice D1. Další agresivní řidič Aleš Trpišovský dostal za vybržďování pomalejších šoférů na téže dálnici dvouletý trest s podmíněným odkladem na čtyři roky a sedmiletý zákaz řízení. Podmínky jej zbavila amnestie, zákaz zůstal v platnosti.

 

Josef Svoboda TN.cz