Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

V hledáčku policie

Přelstili hrací automaty a vždy si odnesli tisíce. Jak to provedli?

Tihle chlapíci na hracích automatech nikdy neprohrávají. Naopak, vždy si odnesou hezkých pár tisíc. Jenže podvádějí. A právě proto teď po nich jde policie ve Frýdku-Místku.

Podvodníky zachytily bezpečnostní kamery, uvedl policejní mluvčí Vlastimil Starzyk, který také prozradil, jak to vlastně celý systém fungoval.
 

"Vždy odpoledne přišli do herny muži, kteří se chovali jako zákazníci, přistoupili k terminálu a spustili hru. Vše by bylo v pořádku, kdyby po chvíli nezačali s přístrojem neoprávněným způsobem manipulovat. Nejprve do boční stěny zařízení vyvrtali otvor a posléze speciálním předmětem vytáhli jeho příslušenství. S tímto následně neoprávněně manipulovali, a to tak, že automat vykázal výhru. Tu samozřejmě podvodníci po personálu baru požadovali," popsal mluvčí.
 

Obsluha heren jim podvodné výhry vyplatila. "Detektivové, kteří případ vyšetřují, zjistili, že téměř shodným způsobem pachatelé obelstili technické zařízení nejen na Frýdecko-Místecku, ale i na více místech naší republiky. Dopouštějí se tak přečinu podvodu, za který trestní zákoník ukládá trest až dva roky vězení," dodal.
 

hop tn.cz / Mediafax