Přepadená banka v Praze 6! Lupič hrozil pistolí a bombou

Výbušninou a pistolí hrozil v pátek navečer lupič v pobočce banky v Praze 6. Pokladní mu z obavy vydala v hotovosti několik desítek tisíc korun, nikdo nebyl zraněn, řekla v sobotu agentuře Mediafax policejní mluvčí Eva Stulíková.

Do pobočky banky na Vítězném náměstí vstoupil muž krátce před šestnáctou hodinou. "Z igelitové tašky vytáhl balíček, o kterém tvrdil, že je v něm výbušnina. Z kapsy u bundy navíc vytáhl krátkou střelnou zbraň a chtěl peníze," dodala mluvčí s tím, že po obdržení peněz banku opustil.

 

 

Podle zjištění policistů je lupiči kolem 60 let, má zavalitější, asi 175 až 180 centimetrů vysokou postavu a tmavé, prošedivělé vlasy. Na sobě měl tmavší khaki zelenou látkovou bundu na zip s kapucí a kalhoty tmavší modré barvy. Na hlavě měl světlou baseballovou čepici a na očích větší dioptrické brýle s hrubými skly a světlými, možná průhlednými obroučkami. Pravděpodobně neměl horní přední zuby.

 

ČTĚTE TAKÉ:

PÁTRÁNÍ: Lupič s pistolí přepadl banku v Praze

 

"Při prvním slovním kontaktu hovořil s ruským přízvukem, poté ale plynulou češtinou. Ozbrojen byl krátkou střelnou zbraní černé barvy," ukončila Stulíková.

 

Policisté se obracejí na veřejnost se žádostí o pomoc při pátrání. Jakékoliv informace k pachateli přijmou na tísňové lince 158.

tn.cz / mediafax / hru