Přepadl benzínku s pistolí v ruce. Lupič je na útěku

Pražští policisté pátrají po neznámém lupiči, který v noci na středu přepadl benzínku v Praze. Na svědomí má údajně i přepadenou hernu.

Do hlavně pistole se v noci na středu musela podívat prodavačka z čerpací stanice v pražské Strakonické ulici.

 

Lupič měl přepadení dobře naplánované. Když u stojanů nestálo žádné auto, navlékl si gumové rukavice a šel do akce. Celé přepadení se odehrálo během necelé minuty.

 

S tržbou pak zmizel neznámo kam. Nikoho naštěstí nezranil, obsluha čerpací stanice proto ihned zavolala policii.

 

Ztratili stopu

 

Přivolaný policejní pes zachytil lupičovu stopu. Ke vší smůle ji ale asi po jednom kilometru ztratil. Kriminalisté se domnívají, že pachatelem je sériový lupič, který řádí po Praze už několik týdnů. Na svědomí má podle nich i hernu v Praze 5, kterou přepadl v září. Postava a hlavně manipulace se zbraní se podle expertů prakticky shoduje.

 

"Pachatel ve věku 25 až 30 let v půl třetí odpoledne vešel do baru s pistolí v ruce a se slovy: Přepadení, peníze a dávej peníze!," řekl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

 

"Neznámý muž byl oblečen do tmavé bundy s kapucí, kterou si maskoval obličej," popsal Hulan. Kriminalisté po pachateli začali ihned pátrat, ale zatím neúspěšně.

 

Proto se policie obrací na veřejnost s prosbou, aby veškeré informace, které by vedly k dopadení pachatele, oznámila na lince tísňového volání. Zároveň policie varuje občany, že vzhledem k tomu, že lupič měl pistoli, může být nebezpečný.

gib s přispěním Jiřího Borovce TN.cz