Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Přepadl poštu a hrozil odpálením bomby

Mladý muž přepadl v Polešovicích na Uherskohraďišťsku poštu. Vyhrožoval bombou, odnesl si 12 tisíc korun.

Uherskohradišťští policisté pátrají od středečního podvečera po neznámém pachateli, který přepadl v Polešovicích pobočku České pošty. Policejní mluvčí Jitka Zámečníková ve čtvrtek uvedla, že muž navíc vyhrožoval, že pokud nezíská peníze, odpálí bombu.

 

Muž se nejprve tvářil, že chce na poště poslat balík. U přepážky ale předložil papír s nápisem, že je v balíku umístěna bomba a pod pohrůžkou použití této výbušniny požadoval finanční hotovost pouze v bankovkách. Pracovnice pošty mu vydala 12 tisíc korun. Policisté na místo povolali i  pyrotechnika. Ten však v balíku žádnou výbušninu nenašel.

 

Policie žádá o pomoc při pátrání

 

Podle pracovnice pošty byl pachatelem muž ve věku kolem 25 let. Byl přibližně 175 centimetrů vysoký, štíhlý, na hlavě měl černou pletenou čepici a kolem krku omotanou černou šálu. Na sobě měl oblečenou černou bundu do pasu. Mluvil česky.

 

Policisté po lupiči intenzivně pátrají. Zároveň žádají o spolupráci občany, kteří se pohybovali kolem 17. hodiny v blízkosti místa činu a mohli by podat jakékoliv informace, aby tak učinili na bezplatnou linku 158.

tn.cz / Mediafax