tragická střelba

Likvidují můj fóliovník, zavolal muž do redakce TV Nova. Pak jednoho dělníka zastřelil

Hrozivý zkrat předvedl muž z Tetína na Jičínsku. Nesouhlasil s tím, že na jeho bývalém pozemku likvidují dva muži fóliovník. Vzal zbraň a po mužích začal střílet. Jednoho z nich zabil, druhého těžce ranil.

Do redakce TV Nova včera ráno zavolal muž, že má problém: "Na pozemku, který mi dříve patřil a který je nyní exekučně zabaven, mi rozebírají fóliovníkové konstrukce za 200 tisíc. Jenže ty konstrukce stále patří mně a oni nemají právo je rozřezávat,“ sdělil nám do telefonu.


Když jsme mu vysvětlili, že máme reportéra na jiné události a že na místo tudíž nedorazíme, suše odpověděl: "Dobře, vyřeším si to jinak.“ Pak se zřejmě odhodlal k hrozivému činu. Po mužích, kteří mu fóliovník rozebírali, začal střílet.


"Šlo o spor o pozemek, kdy dva muži ve věku 51 a 54 let z Trutnovska rozebírali fóliovník. Muž jim bránil v pohybu," potvrdila krajská policejní mluvčí Ivana Ježková.

 


Útočník (57) střílel dlouhou střelnou zbraní. Mladší z obou postřelených zraněním na místě podlehl. "Muž, který střílel, je podezřelý z pokusu o dvojnásobnou vraždu," dodala Ježková.

 

"Druhého zraněného jsme převezli na urgentní příjem fakultní nemocnice," řekl mluvčí záchranářů Tomáš Ježek .

vrl tn.cz / mediafax / hru