inspekce rozhodla

Policista, který při honičce v Praze zastřelil spolujezdkyni, do vězení nepůjde

Případ policisty, který na Strakonické ulici v Praze zastřelil spolujezdkyni pronásledovaného řidiče, byl odložen. Střelbu vyšetřovala generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS).

Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) odložila případ policisty, který v únoru v Praze při střelbě na ujíždějící auto smrtelně zranil spolujezdkyni řidiče. Potvrdila to mluvčí státního zastupitelství Štěpánka Zenklová s tím, že vzhledem ke stížnosti není rozhodnutí pravomocné.

 

Inspekce vyšetřování ukončila s tím, že policista nespáchal trestný čin a proto navrhla případ odložit. "Proti tomu ale byla podána stížnost, o které příslušný státní zástupce zatím nerozhodl, proto odložení není pravomocné," uvedla mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze Zenklová. Pokud žalobce návrh inspekce schválí, vyvázne policista bez trestu.

 

[IMAGEBOX_940788]Dívku zasáhlo víc kulek. Policistu vyšetřuje inspekce
[IMAGEBOX_940788]

 

Jak TN.cz informovalo, střelbou se policista pokusil na začátku února zastavit ukradené osobní auto s dvoučlennou posádkou, které ujíždělo Strakonickou ulicí v Praze. Projektily však kromě kola zasáhly i mladou dívku, která seděla na sedadle spolujezdce. Řidič údajně ohrožoval zasahující policisty a najížděl na ně.

 

Postřelená dívka zraněním na místě podlehla, řidič kradeného vozu policistům utekl a ti ho dopadli až o několik dní později. Od té doby uběhly už čtyři měsíce.
 

PODÍVEJTE SE NA REPORTÁŽ TV NOVA:


 

Teď ho policisté navrhli obvinit hned ze tří trestných činnů. Jsou jimi krádež, maření výkonu úředního rozhodnutí a násilí proti úřední osobě.
 

Tragédii na Strakonické dodnes připomíná pomníček s fotografií dívky, která tam tehdy zahynula.
 

Pětadvacetiletá Michaela nebyla pro policii neznámou. Podle kriminalistů dříve přeprodávala věci, které Hlinovský kradl.
 

Podívejte se na reportáž o střelbě na Strakonické ulici: 

 

tn.cz / mediafax / hru