Chudák dívka

Příběh Andílka z Václavaku: Čeká otce Rozárky vězení? Prý okradl jejího dědečka

Na Rozárku, blonďatého Andílka z Václaváku, kterou otec v polovině prázdnin svěřil na hlídání bezdomovcům, si vzpomene každý. "Báječný" otec se nyní opět vyznamenal. Měl totiž okrást dědečka Rozárky!

Jsou to dva měsíce, kdy se otec dvouleté Rozárky v dětském centru dušoval, že udělá vše proto, aby ji dostal zpátky. Měl mít novou práci a bydlení na cestě. "Udělám všechno proto, mám zajištěnou práci zaplať pán Bůh!" říkal tehdy otec Rozárky Karel Stich.
 

Jenže vše je po několika měsících úplně jinak! "Přišel si poplakat, jak může sehnat zaměstnání, bydlení. Dokonce jsem mu ještě dal na vlak a pak jsem zjistil, že mi ukradl dva litry. Dva tisíce, to je čtvrtina mého důchodu. Ještě řetězovou pilu a teleskopickej střihač větví," vypráví dědeček Jan Šíma.
 

Otec Rozárky ovšem vše popírá. "To je nějakej nesmysl. Pilu mi půjčil a ví moc dobře, že to bylo na práci. Peníze jsem mu nikdy žádný neukradl," reaguje Stich.
 

Nicméně vše teď policie vyšetřuje. "Prověřují se všechny okolnosti oznámení a případ se dokumentuje," uvedl mluvčí policie Zdeněk Chalupa.
 


Tohle jednání otce Rozárce určitě nepomůže, a její dědeček si teď už nepřeje nic jiného, než aby našla někoho, kdo to s ní bude myslet opravdu vážně. "Pro tu holčičku je určitě nejrozumnější když bude vyrůstat v rodině. Co jsem poznal posledních 17 feťáckejch let své dcery a teď pana Sticha, tak to opravdu nejde," říká dědeček Rozárky.
 

Už příští týden přitom bude soud znovu rozhodovat o Rozárčině osudu. Pokud k němu dorazí její matka i otec, mohla by Rozárka konečně najít nový domov. A to u své tety a strejdy, kteři o ni před časem projevili zájem.

hmr / Lucie Poništová tn.cz / TV Nova