OBRAZEM: Žena uvízla v kontejneru! Hasiči ji museli vystříhat

Neobvyklý zásah mají za sebou pražští hasiči. Z kontejneru na elektroodpad museli vystříhat ženu. Podobný případ řešili odpoledne i hasiči v Jihlavě. Tam uvízl ve stejném kontejneru patnáctiletý chlapec. Tomu ale nakonec pomohli ven jeřábem, který kontejner nadzdvihl.

Žena v Praze spadla v pondělí odpoledne do kontejneru, z toho jí následně vyprostili hasiči, kteří nádobu na použité elektrosoučástky museli rozřezat. Agentuře Mediafax to v úterý potvrdila pražská mluvčí hasičů Pavlína Adamcová.

 

Žena do kontejneru, na rohu ulic Kolínské a Slezské v pražských Vinohradech, spadla v pondělí krátce po čtvrté hodině odpoledne. Na místo vyrazili hasiči z centrální stanice se dvěma vozy, dále záchranáři a policisté. Po příjezdu záchranářů byla žena uvězněná uvnitř kontejneru na elektro součástky.

 

 

Hasiči ženu z kontejneru vyprostili po dlouhé půlhodině, kdy kontejner rozřezali rozbrušovací pilou a následně rozstříhali nůžkami. Záchranáři ženu na místě vyšetřili a podle informací lékaře neutrpěla žádná zranění.

 

V Jihlavě skončil v kontejneru  chlapec

 

Patnáctiletého chlapce uvězněného v kontejneru na elektroodpad zachraňovali v úterý odpoledne také hasiči na sídlišti Březinova v Jihlavě.  Podle našich informací šlo o patnáctiletého chovance dětského domova, který v kontejneru na elektroodpad hledal součástky pro své kutilské pokusy. Při tom ale přepadl přes okraj kontejneru a zůstal uvězněný uvnitř.
 

PODÍVEJTE SE NA REPORTÁŽ TV NOVA:

 

Informaci o chlapci v kontejneru převzali hasiči před půl třetí odpoledne. Na místo musel dokonce jeřáb, který pomohl kontejner zdvihnout. „Hasiči na místě rozhodli, že kontejner nebudou rozřezávat, ale povolali na pomoc jeřáb, který kontejner nadzvihl,“ vysvětlila mluvčí hasičů Kraje Vysočina Petra  Musilová. Na spodní straně je totiž otvor určený pro vysýpání kontejneru, kterým chlapec nakonec prolezl ven.

 

„Hasiči chlapce po vyproštění předali zdravotníkům,“ dodala Musilová. Jejich péče ale nakonec nebylo potřeba. „Chlapec neutrpěl žádné zranění,“ řekla ředitelka Záchranné služby Kraje Vysočina Vladislava Filová.

muf tn.cz / Mediafax