Podivný útěk

Vězni, kteří uprchli na Příbramsku, měli jít brzy domů. Teď jim hrozí pět let

Útěk dvou vězňů z věznice na Příbramsku nikdo příliš nechápe. Za několik měsíců měli být oba stejně doma. Takhle jim hrozí dalších pět let za mřížemi.

Policie nadále pátrá po dvou vězních, kteří ve čtvrtek kolem poledne uprchli z nestřeženého pracoviště v obci Lazsko na Příbramsku. Po Jiřím Mocovi a Petru Fafejtovi bylo rovněž vyhlášené celostátní pátrání.
 

"Během několika měsíců jim měl trest vypršet. Tím, že uprchli, se dopustili trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí, za což jim nyní hrozí další až pětiletý pobyt za mřížemi," upozornila mluvčí policie Monika Schindlová.
 

U vězňů, kteří pracují na nestřežených pracovištích, se s útěkem příliš nepočítá. Předpokládá se, že nevýhody života na útěku a možný postih převažují nad jejich (obvykle už nevysokým) trestem. Přesto se to občas stává. Podle zkušeností věznic jde obvykle o zkrat vyvolaný nějakou nepříznivou zprávou z domova. Poměrně často se pak takoví vězni buď sami vrátí nebo se ohlásí policii.

[IMAGEBOX_428904]Na Příbramsku uprchli dva nebezpeční vězni[IMAGEBOX_428904]
 

Zda to bude i případ Moce a Fafejty, ukáže až čas. Zatím je po nich vyhlášeno celostátní pátrání. Jednačtyřicetiletý Moca je z Ovčár na Mělnicku. Měří 184 centimetrů, váží 117 kilogramů, má modrozelené oči a hnědé vlasy.
 


 

O dvacet let mladší Fafejta pochází z Dublovic na Sedlčansku, je 176 centimetrů vysoký, váží 75 kilogramů, má hnědé oči a hnědé vlasy. Odsouzeni byli do vězení na zhruba tři roky za majetkovou a násilnou trestnou činnost.
 


 

Jakoukoli informaci k hledaným policie přijme na lince 158.

tn.cz / mediafax / gar