Dramatická záchrana

Proč? Ve Stochově u Kladna vylezl muž na sloup vysokého napětí a hrozil sebevraždou

Záchrana byla náročná
Zdroj: Mediafax

Velké pozdvižení způsobil v úterý navečer muž, který v poli u Stochova na Kladensku vylezl na sloup vysokého napětí a hrozil, že skočí. Podle zjištění na místě seděl až na samém vrcholu o dost více než patnáct metrů nad polem a hrozilo, že ho smete výboj proudu.

 

Do Stochova nedaleko Švermovy ulice přijelo několik policejních hlídek, hasiči s žebříkem i záchranáři. Hasiči nemohli ihned zasáhnout, protože vedení bylo pod proudem. V záloze čekali i specialisté lezci. Zanedlouho přijel i policejní vyjednávač.

 


Když energetici vypnuli proud, vydali se na sloup lezci. Muž se ale postavil a kymácel se na vrcholu sloupu. Není vyloučeno, že byl opilý a zřejmě i pod drogami. Nakonec jim povolil, že k němu mohou vylézt. „Byl tam jeden lezec a jeden člen posttraumatického týmu,“ řekla mluvčí hasičů Lenka Kostková.

 


Po téměř dvou hodinách se muž nechal přemluvit a slezl na lávku k hasičům, kteří ho spustili na zem. Odvezli ho záchranáři s lehčím zraněním. „Měl lehké řezné poranění na ruce, které si způsobil sám,“ dodala mluvčí. Případ vyšetřují policisté, kteří budou zjišťovat důvodů mužova činu.
 

Mediafax/luk