Zloději luxusu

Prodal kradená auta za osm milionů, hrozí mu osm let vězení

Muž z Vysočiny prodával kradená luxusní auta ze zahraničí. Policie mu zatím prokázala devět skutků, za což mu hrozí až osm let vězení.

Až osmileté vězení hrozí osmatřicetiletému muži z Vysočiny, kterého jihomoravská policie podezřívá z prodeje kradených aut ze zahraničí. Zatím mu policie prokázala devět skutků, kdy hodnota vozidel přesáhla osm milionů korun. Řekla to dnes Mediafaxu krajská policejní mluvčí Petra Vedrová.
 

Policie zadržela muže v posledních dnech. "Úmyslně dovážel ze zahraničí kradená luxusní vozidla a prodával je dalším lidem. Toho se dopouštěl, přestože věděl, že auta pocházejí z krádeží a je u nich provedená změna identifikačních VIN kódů," uvedla Vedrová.
 

Podle ní muž tyto trestné činy páchal nejméně od roku 2010. "Nejčastěji to byly vozy značek BMW a AUDI. Muž kupujícím tvrdil,že auta jsou dovezená ze zahraničí. Uváděl k nim nepravdivé informace, na jejichž základě pak byla zaevidovaná do registru vozidel České republiky," dodala mluvčí.
 

ČTĚTE TAKÉ:
Zloději odjeli s traktory za tři miliony

 

Pachatel je podezřelý z legalizace výnosů z trestné činnosti, za což může jíž až na osm let do vězení. Státní zástupce podal návrh na vzetí obviněného do vazby, ale soudce jej neakceptoval. Dosud netrestaný muž je stíhaný na svobodě.

 

cob tn.cz / Mediafax