PRODAVAČKA ve zlatnictví ZAHNALA OZBROJENÉ LUPIČE

Šestapadesátiletá prodavačka uchránila zlatnictví v Ivančicích na Brněnsku před vyloupením. Brněnský policejní mluvčí Bohumil Malášek ve čtvrtek řekl Mediafaxu, že zlatnictví přepadli se zbraní dva maskovaní lupiči, s nimiž se žena pustila do potyčky a přivolala pomoc.

Dvou maskovaných zlodějů se koncem minulého týdne nezalekla šestapadesátiletá prodavačka zlatnictví. "Do prodejny vstoupili dva maskovaní lupiči, kteří po ní požadovali peníze a šperky," uvedl Malášek.

 

Žena však na lupiče začala křičet a nastala potyčka. "Jednomu z pachatelů upadl na zem revolver a odvážná prodavačka mu strhla maskovací kuklu," dodal Malášek.

 

ČTĚTE TAKÉ:

CELÉ VIDEO: Bleskové PŘEPADENÍ ZLATNICTVÍ v Hodoníně

 

Do zlatnictví přispěchal čtyřiapadesátiletý muž z vedlejší prodejny, který uslyšel volání ženy o pomoc. "Legálně drženou zbraní oba lupiče zastrašil, a tak z prodejny utekli," sdělil mluvčí.

 

Jednoho z pachatelů policie odhalila. "Vymyslel si historku, že mu žena ze zlatnictví dlužila peníze a on si pro ně přišel. Výmysl však na policisty nezabral, a tak se muž přiznal, že si činem chtěl vylepšit svou tíživou finanční situaci," doplnil Malášek s tím, že muž je ve vazbě a čelí obvinění z loupeže.

 

Kdo s ním chtěl zlatnictví vyloupit, policii neřekl a svého komplice dále kryje.

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

tn.cz / Mediafax