Prodával drogy v obchodě! Polák dostal za provozování Amsterdamshopů dva roky vězení!

soud s majitelem amsterdam shopů
Zdroj: Mediafax
Artur Slawomir Kamedula byl odsouzen za šíření toxikomanie prostřednictvím svých Amsterdamshopů ke dvěma rokům vězení.

Okresní soud v Olomouci poslal ve středu na dva roky do vězení Poláka, který v tzv. Amsterdamshopech prodával jako suvenýry syntetické drogy. Soud muže také vyhostil na šest let z České republiky a rozhodl o propadnutí celkem milionu korun, který získal z prodeje.

Artur Slawomir Kamedula byl odsouzen za šíření toxikomanie. "Bylo prokázané, že obžalovaný byl jediným společníkem a jednatelem firmy, která dodávala na trh syntetické látky. Podle mě se jednalo o přímý úmysl svádět k užívání těchto látek skupinu lidí. Vzhledem k bezúhonnosti obžalovaného jsem uložila trest ve třetině trestní sazby," uvedla soudkyně Markéta Langerová.

 

ČTĚTE TAKÉ:

ÚTOK na Amsterdam shop v Brně. Někdo tam hodil DÝMOVNICI!

 

Kamedula se proti rozsudku na místě odvolal. "S rozsudkem zásadně nesouhlasíme. Nesouhlasíme s tím, že by byl můj klient vinen, proto bychom nesouhlasili ani s nižším rozsudkem a proto se určitě odvoláme," řekl obhájce Tomáš Sedláček.


Státní zástupce navrhoval tříletý trest. "S rozsudkem jsem spokojený. Jsem rád, že z naší republiky nebudeme dělat centrum drogové turistiky," řekl státní zástupce Jaroslav Kouřil s tím, že si ponechal lhůtu na odvolání.


Pětadvacetiletý Kamedula podle obžaloby ve svých prodejnách prodával donedávna zákonem nepostižitelné syntetické drogy. Policie majitele prodejen zatkla v dubnu bez komplikací. Sám přišel na předvolání, protože si byl jistý, že na něj policie nemůže. Při razii našli policisté v různých měnách přes milion korun. Hrozilo mu pět let vězení.

 

NAPSALI JSME:

Prodejci drog mají utrum! Jejich obchody zavřeli!

 

V říjnu u soudu vypovídali soudní znalci z oboru toxikomanie, chemie a účetnictví. Potvrdili, že látky, které byly v shopech zabaveny, obsahovaly mefedron, konopí a syntetický kanbinoid JVH. Z účtů firmy znalec zjistil, že jen za čtyři měsíce letošního roku vydělal na prodeji více než dva miliony korun.


V přípravném řízení cizinec odmítl vypovídat, u soudu se však k obžalobě vyjádřil. „Moje firma konala a dělala vše, co bylo shodné s předpisy a právy České republiky, nikdy jsem zákony neporušil ani jsem k tomu nesměřoval. Věci nebyly určené ke spotřebě či konzumaci, a bylo to výrazně popsané na výrobku i internetových stránkách. Nikdy jsem nikoho nepřemlouval, aby něco užíval, ani jsem to neměl v úmyslu,“ uvedl obžalovaný u soudu.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

tn.cz / Mediafax