Protikorupční policie obvinila exstarostu Prahy 5 Jančíka. Už podruhé!

Zastupitel Prahy 5 Milan Jančík (ODS)
Zdroj: Mediafax
Milan Jančík je opět v hledáčku protikorupční policie. Trestnímu stíhání čelí už podruhé

Trestní stíhání bývalého starosty Prahy 5 Milana Jančíka pro podezření ze zneužití pravomoci veřejného činitele znovu zahájila v těchto dnech protikorupční policie. Šlo o zvýhodňování jedné z firem se škodou několika milionů korun.

Jančíka již loni dvakrát obvinila protikorupční policie kvůli údajně nevýhodným smlouvám o vymáhání pohledávek, které smíchovská radnice před lety uzavřela se soukromou Agenturou Prahy 5. Žalobci však dvakrát vyhověli Jančíkově stížnosti proti zahájení trestního stíhání.
 

Poprvé tak učinil náměstek státní zástupkyně v Praze 5 Martin Černý loni v lednu, podruhé exstarostovo stíhání zastavil plzeňský státní zástupce Alexandr Hrbotický. Podle něj bylo usnesení policie nedostatečně přezkoumatelné a ani napodruhé nesplňovalo potřebné náležitosti.
 

Trestného činu se měl Jančík dopustit tím, že za městskou část uzavřel smlouvu o podstoupení pohledávek se soukromou obchodní společností, která se týkala pohledávek vyplývajících z dlužného nájemného za bytové a nebytové prostory obce.

ČTĚTE TAKÉ:
OBVINĚN! Exstarosta Jančík se BOJÍ. Hrozí mu 10 let vězení!

 

Podle policie smlouvu v rozporu se zákonem Jančík podepsal bez předchozího souhlasu zastupitelstva. Soukromá firma tak měla neoprávněně získat prospěch nejméně 4,4 milionu korun. Jančík svou vinu od počátku odmítá.

tn.cz / mediafax / gar