Proud popálil dva elektrikáře ČEZu, kteří opravovali rozvaděč

Ve středu po poledni se při práci zranili ve Vřesině u Hlučína dva elektrikáři. Proud je popálil na obličeji a rukou.

Dva pracovníci společnosti ČEZ Ostrava byli povoláni do Vřesiny u Hlučína, aby opravili elektrický rozvaděč. V elektrickém zařízení, v němž bylo napětí 20 tisíc voltů, ale náhle došlo ke zkratu a začaly se z něj sypat jiskry.

Muže, kterým bylo 31 a 36 let, jiskry popálily na rukou a obličeji. Sanita záchranné služby je ihned odvezla do Fakultní nemocnice v Ostravě. V současné době jsou mimo ohrožení života.


"Z elektrického zařízení vyšlehl blesk a rána byla slyšet až v přilehlé restauraci. Přestože elektrikář pracoval se štítem, tepelný žár výboje ho popálil na krku. Výboj zasáhl i druhého člověka, kterého popálil na rukou. Oba byli při vědomí a posádka sanitky ochlazovala zasažená místa,“ řekl mluvčí severomoravské záchranky Lukáš Humpl.


"Věc je předmětem šetření. Na jakékoli závěry je zatím brzy. Policie bude zkoumat, zda nedošlo k porušení bezpečnosti práce,“ sdělil tn.cz mluvčí opavské policie René Černohorský.

"Jednalo se skutečně o dva zaměstnance jedné z dceřiných společností ČEZu. Prováděli montáž měřícího zařízení, během kterého došlo ke zkratu. Oba muži se následně popálili,“ uvedla mluvčí ČEZu pro severní Moravu Alice Lutišanová.


"Jeden z pracovníků už by měl být propuštěn do domácího ošetření,“ dodala Lutišanová.


vrl s přispěním Jiřího Veselého TN.cz