Šestiletého chlapce pokousali rotvajleři. Bojuje o život

Vrtulník přepravil chlapce pokousaného dvěma psi do hradecké nemocnice. Chlapce operují.

K nešťastné události došlo v neděli půl hodiny před polednem na dvorku rodinného domu v obci Račice nad Trotinou na Královéhradecku. Dva rotvajleři pokousali šestiletého hocha tak zle, že na místo musel vrtulník záchranářů.


"Po několika hodinách se chlapce podařilo stabilizovat, tak, že se může podrobit operaci, při které budou ošetřena všechna poranění," řekl v neděli podvečer náměstek ředitele hradecké nemocnice Zdeněk Tušl.


Po operaci bude chlapec v umělém spánku převezen zpátky na jednotku intenzivní péče.
 

"Chlapec byl pokousaný na hlavě i po celém těle. Lékaři ho uvedli do umělého spánku a letecky transportovali na traumacentrum Fakultní nemocnice Hradec Králové," popsal mluvčí záchranky Královéhradeckého kraje Jiří Mašek.

Podle našich informací byl chlapec v době příletu vrtulníku při vědomí a neměl by mít potrhané vnitřní orgány.  Lékaři ho uvedli do umělého spánku, aby zmírnili šok a lépe připravili organismus na léčbu.  Dítě v nemocnici bojuje o život.


Chlapec byl podchlazený


"Pacient je ve velmi vážném stavu, lékaři se ho snaží stabilizovat," řekl odpoledne Tušl.


Podle Tušla chlapce nemocnice přijímala pokousaného, ale také silně podchlazeného.


Chlapec si v době neštěstí hrál na dvorku domu, kam přišel na návštěvu. "V tu dobu tam běhali dva rotvajleři, které hoch dobře znal. Psi ho zatím z neznámých příčin napadli," popsala hradecká policejní mluvčí Anna Pešavová. Policisté případ šetří pro podezření z trestného činu ublížení na zdraví z nedbalosti.


Obyvatelé obce reportérovi uvedli, že psi již dříve byli nezvladatelní, občas utíkali a lidé se jich báli. Rodina prý nemá pouze dva, ale hned několik psů.

 

Na konci října pokousal další rotvaler dvě děti. Jejich matka je před daleko horšími zraněními zachránila tím, že je přehodila přes plot na dvorek.

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

hav s přispěním Patrika Buňky TN.cz