Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Děsivý čin

Puberťáci v Mělníku pozvali dívku do bytu, tam ji znásilnili!

Otřesný případ vyšetřuje policie ve středních Čechách. Teprve čtrnáctiletou dívku měli v Mělníku znásilnit chlapci ve věku šestnácti a sedmnácti let. Napadli ji poté, co ji nalákali do bytu jednoho z nich.

Není jasné, co vše se odehrálo před zločinem. Čtrnáctiletá dívka ale s chlapci odešla do bytu. A právě tam se měla stát obětí sexuálního násilí.


Jak se policie o násilném činu dozvěděla, není jasné. Pravděpodobně ji ale zavolala sama napadená. Podezřelé mladíky policisté zadrželi přímo v bytě, kde se vše mělo odehrát.


Oba chlapci skončili v poutech. Podle informací televize Nova měl být jeden z nich dnes převezen do diagnostického ústavu, druhý je nejspíš stále v cele předběžného zadržení. Jeho rodiče doteď neměli šanci s ním promluvit. Místo nich tam byla sociální pracovnice.


Pokud policie a soud mladíkům vinu prokáže, plný trest za znásilnění nezletilé, který je 5 až 12 let vězení, jim nehrozí. Mladiství totiž mohou být odsouzeni jen k polovině běžné sazby. Maximum je tak v tomto případě šest let.

pez, Martin Holek TN.cz