Nepovedená exploze

Pyrotechnici odpálili výbušninu a poškodili dům

Pyrotechnik
Zdroj: Mediafax
(ilustrační foto)

Pyrotechnici na Šumpersku likvidovali nevybuchlou trhavinu a exploze poškodila dům v blízkém okolí. Muž objevil výbušninu při stavbě místního koupaliště.

Při zemních pracích na stavbě koupaliště v Hoštejnu na Šumpersku našel jedenapadesátiletý muž nevybuchlou trhavinu. Přivolaný pyrotechnik nechal jeden dům evakuovat a výbušninu odstřelil Při tom se ale dům poničil.
 

Muž našel trhavinu při zemních pracích na stavbě místního koupaliště u říčky Březné v betonovém jezu. Byla zcela zabetonovaná.
 

"Na místo byl přivolán pyrotechnik, který musel provést malý lokální odstřel, aby se k trhavině dostal. Při této činnosti bylo uzavřeno široké okolí a evakuován jeden rodinný dům, hasiči budovu obložili pytli s pískem,“uvedl policejní mluvčí Josef Bednařík.
 

ČTĚTE TAKÉ:
Blízko kolejí ležel granát! Doprava na trati se musela zastavit

 

Pyrotechnik nakonec rozhodl o použití několika menších náložích. Nakonec bylo potřeba devět explozí. "Při posledním devátým odstřelu tlaková vlna poničila okna, dveře a střešní krytinu. Škoda je dvacet tisíc korun," dodal Bednařík.Uvolněnou munici pyrotechnik odvezl k zneškodnění.
 

cob tn.cz / Mediafax