RAZIE CELNÍKŮ: Odhalili daňový únik za 115 milionů

Celní správa. Ilustrační foto
Zdroj: Mediafax
Celní správa. Ilustrační foto

Padělky CD a DVD nosičů, ale i oblečením obuvi, nebo cigaret za 27,5 milionu korun, odhalili ve čtvrtek jihočeští celníci ve Strážném.

Kdyby se trhovcům podařilo načerno zboží prodat, přišel by stát na daních o 119 milionů korun, řekl agentuře Mediafax v pátek mluvčí celníků Vladimír Pešek.

 

Celníci objevili ve stáncích a různých úkrytech 21 tisíc kusů CD a DVD nosičů se záznamem, přes pět tisíc kusů textilních výrobků, stovku párů obuvi a skoro tisícovku kusů ostatního zboží, u kterého vzniklo důvodné podezření z porušení autorských práv a práv k ochranné známce.

 

“Dále jsme zajistili téměř 60 tisíc kusů nekolkovaných cigaret. Škoda způsobená majitelům ochranných známek a autorských práv by v případě prodeje činila 27,5 milionu korun a výše daňového úniku by byla 119 milionů korun,“ uvedl Vladimír Pešek.

 

Od začátku roku jihočeští celníci zajistili padělky rozmanitých druhů zboží za více jak 100 milionů korun. Největší množství zajištěného zboží připadá na textilní výrobky, obuv, CD a DVD nosiče.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Mediafax