VIDEO ZÁTAHU! Policie zatkla zastupitele ČSSD! Vyráběl a prodával drogy!

V pondělí pozatýkali policisté 18 lidí, kteří jsou podezřelí z výroby a distribuce drog a z krádeží aut.

V pondělí probíhalo na území hlavního města Prahy a ve Středočeském kraji rozsáhlé zatýkání výrobců a dealerů drog. Gang se ale nezabýval pouze drogami, ale ještě si přilepšoval i krádežemi dodávek.


Podívejte se na reportáž TV Nova

 
"Pachatelé měli své role ve skupině rozděleny. Někteří pouze drogu připravovali, jiní při vyrábění psychotropních látek ještě stihli krást vozidla. Stejně na tom byli i dealeři. Někteří omamnou látku prodávali, jiní se podíleli i na nelegálním obchodu s auty,“ informoval mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.
 
Mezi zatčenými byl podle informací televize Nova i zastupitel za Prahu 9 Petr Müller.
 
"Při pondělní akci zadrželi policisté celkem osmnáct osob ve věku od třiadvaceti do šestašedesáti let. Z tohoto celkového počtu bylo dvanáct hlavními členy organizované skupiny, ostatních šest se v bytech nacházelo náhodně, kdy v době zatýkání, přišli shodou okolností „nakoupit“,“ doplnil Hulan.

PODÍVEJTE SE:
Práce policejních psovodů při akci
 
Ve stejnou dobu zadržli policisté i dvě osoby ve Středočeském kraji. Po zadržení následovaly domovní prohlídky, v rámci kterých kriminalisté zajistili dvě kompletní „varny“ s veškerým vybavením, které pachatelé velice aktivně využívali k výrobě pervitinu.
 
"Poté následovaly výslechy, ze kterých vyplynulo, že jeden z hlavních podezřelých vyráběl pervitin již od roku 2006, ostatní ho následovali přibližně o rok později. Proto lze hovořit o tom, že zadržení za tuto dobu vyrobili takzvaně kila omamné látky,“ uvedl Hulan s tím, že pachatelé vyrobili téměř čtrnáct set dávek v celkové hodnotě jeden a půl milionu korun.
 
"Policisté nyní prokazatelně vědí, že zadržení odcizili za poslední půl rok celkem šest dodávkových vozidel v celkové hodnotě osm set tisíc korun. Na základě těchto zjištění obvinil policejní komisař všech dvanáct zadržených z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, kdy jim v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na deset let,“ informoval mluvčí.
 
Navíc některé ze zadržených ještě obvinil z trestného činu krádež. Osm z dvanácti obviněných skončilo v cele předběžného zadržení a byl podán podnět k návrhu na uvalení vazby.
 
"Navíc k dvanácti obviněným nutno přičíst ještě další dvě osoby, které byly v bytech náhodou. Tyto dvě osoby policisté zadrželi proto, že se jednalo o osoby v pátrání. Jednu z těchto hledaných dokonce hledal Interpol pro jinou trestnou činnost. I tato osoba skončila za mřížemi,“ uzavřel Hulan.

 

s přispěním Ondřeje Špalka TN.cz