Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Děsivé výsledky

Realita českých restaurací? V devíti z deseti hospod PERSONÁL KRADE!

Restaurace
Zdroj: Mediafax
Ilustrační foto

Kradlo se, krade se a krást se zřejmě bude. S touto smutnou skutečností se budou muset zřejmě smířit majitelé restaurací. Průzkum v českých restauracích totiž ukázal, že v devíti z deseti se krade. Přečtěte se, co se ztrácí nejčastěji.

Krádeže personálu potkalo devět z deseti restaurací v Česku (86 procent). Nejčastěji zaměstnanci odnášejí suroviny na vaření a alkohol nebo zpronevěří část tržby. Nejběžnější výše škod je do deseti tisíc korun ročně, což potká zhruba polovinu restaurací. Vyplývá to z průzkumu rezervačního portálu Restu.cz. Naopak vybavení restaurací se ztrácí jen výjimečně.
 

Není výjimkou, když personál vynáší potraviny v odpadkovém koši či v kabelce. Klasikou je zadávání vyšších kalkulací do systému či kasírování na starý účet, uvádí jednotliví provozovatelé restauračních zařízení v dotazníku k průzkumu. S krádežemi potravin se v minulosti setkala téměř třetina restauratérů, 28 procent někdy v minulosti odhalilo, že personál zpronevěřil tržbu, a 19 procent uvedlo, že si zaměstnanci odnášeli alkoholické nápoje.
 

Škody nad 100 tisíc korun ročně vzniknou zhruba desetině oslovených restauratérů. Podobně velká skupina připustila škody v rozmezí 50 až 100 tisíc korun a 16 procent výši škod odhadlo od 10 do 50 tisíc korun.
 


Rozšíření fenoménu krádeží v restauracích do jisté míry nahrává i fakt, že restauratéři v řadě případů odhaleného zaměstnance nepropustí. Důvodem k okamžitému propuštění takovéto prohřešky nejsou pro nadpoloviční většinu oslovených. Naopak třetina restauratérů uvedla, že krádeže a zpronevěra jsou častým důvodem k propouštění zaměstnanců.
 

Restu.cz (dříve Alakarte.cz) založil před třemi roky Pavel Suchánek jako internetový nástroj pro rezervaci místa v restauračních zařízeních. Vedle možnosti rezervace systém sdílí hodnocení restaurací od hostů, kteří restauraci navštívili.

tn.cz / ČTK / hmr