Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Recidivista POLIL BENZÍNEM CHATU, zapálil ji i s LIDMI UVNITŘ! Hrozí mu DOŽIVOTÍ!

zapálil chatu s lidmi
Zdroj: Mediafax
Vězeňská služba snímá pouta Romanu Klimešovi a Ivo Hovorkovi (vpravo), kteří se podle spisu podíleli na zapálení chaty s jejími obyvateli uvnitř.

Roman Klimeš, který podle spisu navedl Ivo Hovorku k tomu, aby zapálil sousední chatu i s jejími obyvateli, svou vinu v pondělí u hradeckého krajského soudu popřel. Nebavili jsme se o žádné vraždě, řekl Klimeš při výslechu.

Obžaloba viní Romana Klimeše a Ivo Hovorku z pokusu vraždy. Měli se letos v únoru na Orlickoústecku podílet na zapálení sousední chaty s jeho obyvateli, kteří se zachránili jen včasným útěkem.


Třiačtyřicetiletý v minulosti mnohokrát pro majetkové delikty trestaný Hovorka již dříve vypověděl, že do Klimešova soukromého klubu šel, protože neměl alkohol. Klimeš se mu prý zmínil, že by mu dobře zaplatil, když poškozeným udělá nějakou výstrahu, ale neurčitou. On prý o Klimešově nabídce nerozmýšlel, protože peníze potřeboval. Protože se po činu bál, že podezření padne i na Klimeše, vylomil dveře jeho klubu, vše tam rozházel a sebral nějaké peníze.

 

ČTĚTE TAKÉ:

PŘÍŠERNÉ! ZOUFALÁ žena se na protest ZAPÁLILA I S TŘÍLETÝM SYNEM


Šestačtyřicetiletý Klimeš měl se sousední rodinou dlouhodobé spory. Když u něj Hovorka letos na začátku února popíjel alkohol, opilý Klimeš jej navedl, aby šel na čerpací stanici koupit benzín a zapálil sousední dřevěnou chatu a tím sousedy usmrtil. Za to Hovorkovi slíbil odměnu 10 000 korun.


Hovorka přinesl z nedaleké benzinové čerpací stanice v PET lahvi benzín, který smíchal s přineseným acetonem. Vzniklou hořlavou směsí polil a zapálil dřevěnou verandu a dřevěné vstupní dveře do chaty, které byly jedinou únikovou cestou. Oheň se dále rozšiřoval, jak na verandu objektu, tak do vnitřních prostor chaty, zplodiny hoření vnikaly dále do podkroví objektu. Tímto Hovorka bezprostředně ohrozil na životě obyvatele chatky, které na požár chatky upozornily zabudované elektrické hlásiče požáru.

 

NAPSALI JSME:

STRAŠNÉ: Dělníka v Bohumíně zapálil jeho kolega!


Žena s vnukem v obavě o život vyskočili z okna ložnice, přičemž ona utrpěla zlomeniny a další zranění a zranil se i vnuk. Další dva lidé se popálili při hašení požáru, který se jim podařilo uhasit ještě před příjezdem hasičů.


Hovorka po činu odešel k rodičům, kde se převlékl a boty, jež měl na sobě v době činu, zahodil do řeky. Pak se na místo vrátil a požár pozoroval. Tam ho také zahlédli poškození a později jej tam zatkla policie. Podle znalců obžalovaný netrpí duševní chorobou, ale má výraznou poruchu osobnosti. Je dissociální, emočně, názorově i postojově nestabilní, hysterický a nezdrženlivý. Odborníci u něj zjistili exhibicionismus a má také nařízenou ochrannou sexuologickou léčbu.


Obžaloba viní Romana Klimeše a Ivo Hovorku ze zločinu vraždy ve stadiu pokusu, přečinů poškození cizí věci a porušování domovní svobody, za což jim hrozí až 25 let vězení, případně výjimečný trest.

Mediafax/tn.cz