Pátou nestihli

REKORDMANI! Opili se a vyrazili na benzínky, za hodinu stihli přepadnout čtyři

Přepadení
Zdroj: Mediafax
Ilustrační foto

Lupičské rekordmany dopadli frýdeckomístečtí policisté. Dva zločinci se koncem minulého týdne dohodli, že přepadnou benzínové pumpy. „Vybaveni dvěma pistolemi se rozjeli do okolí Frýdku-Místku a stihli přepadnout čtyři,“ řekl policejní mluvčí Vlastimil Starzyk.

Před tím se ale notně posilnili alkoholem, sedli do auta a vyrazili. „Podle předem dohodnutého scénáře, kdy jeden z dvojice čekal venku a druhý šel loupit, udeřili na první pumpu. Zde, jako i ostatně v dalších třech případech, pachatel požadoval po obsluhujících vydání peněz a požadavek umocnil hrozbou střenou zbraní. Personál v obavě o svůj život vždy peníze vydal,“ dodal mluvčí.


To samozřejmě opilé dvojici ve věku jednatřicet a devětatřicet let zvedlo sebevědomí a vydali se na pátou pumpu. To už ale po nich pátrali policisté z celého okresu. Věděli jejich popis i v jakém autě jezdí. „Při průjezdu okolo vytipované benzínové pumpy si policisté všimli nejen podezřelých osob, ale také vozidla, které odpovídalo popisu auta pachatelů. Vycvičení policisté neváhali, a oba muže během pár sekund odzbrojili a spoutali,“ vysvětlil Starzyk.


Nejdřív ale museli zatčení lupiči putovat na záchytnou stanici, protože byli namol. Oběma naměřili přes dvě promile alkoholu v dechu. „Po vystřízlivění muže čekal výslech, při kterém se doznali k přepadení celkem čtyř čerpacích stanic. Z těch si odnesli lup v celkové výši bezmála šedesáti tisíc korun. Veškeré odcizené peníze byly zajištěny a použité zbraně jsme odeslali na expertízu,“ ukončil mluvčí.


Oba zločinci skončili ve vazbě, a pokud budou odsouzeni, mohou za mřížemi za zvlášť závažný zločin loupeže strávit až deset let.
 

tn.cz/luk