Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Retardovaný a hluchoněmý jehovista zneužíval vlastní dceru. Vše maskoval hudbou

Brněnský městský soud vynesl verdikt nad mužem, který ve sklepě zneužíval sedmiletou dceru. Dostal 3 roky nepodmíněně.

Kromě tříletého nepodmíněného trestu mu soud nařídil ambulantní sexuologické léčení. Odsouzený navíc musí uhradit své zneužité dceři 60 tisíc korun jako náhradu za škody, které jí způsobil.


Otřesného případu incestu si všimli sousedi, kterým bylo podezřelé, proč si hluchoněmý muž pouští ve sklepě hlasitou hudbu. Soused jim byl stále více podezřelý, a když se na povrch dostala kuřimská kauza, začali ho sledovat.
 

Všimli si, že s ním do sklepa chodí jeho sedmiletá dcera, která z temné místnosti vychází s pláčem. Hudba, která se z podzemí ozývala, měla zřejmě překrýt pláč zneužívaného děvčátka.
 

Její otec je podle informací sousedů člen jehovistické sekty. Kromě sluchového postižení je prý i mentálně retardovaný a činy zřejmě nedomýšlel. "Žil si tak trochu ve vlastním světě. Zřejmě si myslel, že to, co dělá, je normální, pak se mu to ale vymklo z rukou,“ řekla jedna ze svědkyň.
 

Podle obžaloby vše začalo, když bylo dívce sedm a půl roku a trvalo to přibližně osmnáct měsíců. Otec byl na základě různých důkazů obviněn loni v říjnu. Soud má k dispozici mimo jiné i záběry z kamery, která byla ve sklepě umístěná.
 

Soudní líčení se protahuje, verdikt asi nepadne


Výslechy svědků a obžalovaného byly komplikovány jeho postižením. U soudu musela asistovat tlumočnice do znakového jazyka. Obžalovaný se v úterý u soudu hájil tím, že dceři pomáhal přírodopisem a vysvětloval jí, jak fungují lidské orgány.
 

Soudce se ptal i matky dívenky, která prý o ničem nevěděla. "Dcera se mi to bála říct. O všem začala vyprávět asi před šesti měsíci až po zatčení otce," řekla matka obtěžované dívky. Ta i potvrdila, že obžalovaný je u jehovistů.

vrl s přispěním Kateřiny Pichalové TN.cz