Ujíždějící kamion

Řidič kamionu policistům nehodlal zastavit! Policejní auto vláčel s sebou

Kamión
Zdroj: TN.cz

Dálniční policisté z Nové Vsi se pokoušeli v pondělí večer poblíž dálnice D8 zastavit kamion, aby jeho řidiče podrobili kontrole. Řidič kamionu ale zastavit nehodlal, dokonce zdemoloval policistům jejich vůz.

 Vše se odehrálo nedaleko Nové Vsi na Mělnicku. Policisté spatřili kamion, jehož řidič se dopustil dopravního přestupku.

 

"Muži zákona se rozhodli věc řešit a za soupravou se vydali. Přestupce zanedlouho dostihli, než však stačili vystoupit, souprava se znovu rozjela. Policisté použili výstražné světelné a zvukové zařízení, ale řidič tahače na jejich výzvy nedbal a pokračoval v jízdě. Přitom došlo ke kontaktu mezi pravou částí tahače a levým bokem služebního vozidla Škoda Octavia. Policejní vůz byl chvíli soupravou vlečen, přičemž došlo k poškození celého levého boku, předního světlometu a proražení levé přední pneumatiky," uvedl policejní mluvčí Václav Tichý.

 

Kamion poté ujel směrem na Mělník, tam si na něj ale počkala další policejní hlídka, které již řidič neujel. Policisté za volantem objevili muže z Teplicka, kterému již úřady udělily několik zákazů řízení.

 

" I přesto, že se policisté po celou dobu incidentu nacházeli ve vozidle, nedošlo naštěstí k žádným zraněním. Na policejním voze byla vyčíslena škoda na 150 000,-Kč. V nejbližší době bude zahájeno trestní stíhání osoby pro trestný čin, násilí proti úřední osobě, za který je možno uložit trest odnětí svobody až na šest let," doplnil mluvčí.

tn.cz / jap