Řidič pod vlivem drog zranil v Praze policistu

Policejní automobil
Zdroj: Mediafax
Policejní automobil

Řidič pod vlivem drog v Praze 9 zranil v noci na sobotu při pronásledování policistu a poškodil služební vůz. Informace agentury Mediafax potvrdila mluvčí pražské policie Eva Miklíková.

"Policisté prováděli v Novovysočanské ulici rekonstrukci dopravní nehody, když do částečně uzavřené komunikace vjel 18letý řidič," popsala situaci Miklíková. Řidič ve voze Toyota, jakmile spatřil policejní hlídky, přidal na rychlosti a z místa začal ujíždět. "Přitom naboural do jednoho z policejních vozů a během další jízdy se dále střetl s projíždějícím vozidlem Škoda Felicia, které také poškodil," pokračovala policejní mluvčí.

 

Při útěku najel na jednoho z přítomných policistů, kterého zranil a jen díky duchapřítomnosti řidiče nezničil další služební vůz. "Potom mladík začal ujíždět Spojovací ulici směrem k ulici K Žižkovu," dodala mluvčí. Tam uprchlík najel do protisměru, kde se málem střetl s další projíždějící hlídkou policistů.

 

"Strhl řízení na druhou stranu, kde narazil do zábradlí a skončil s vozem na boku," doplnila Miklíková. Následkem této události mladík utrpěl zranění, které si vyžádalo krátkodobou hospitalizaci v nemocnici. "Celková škoda, kterou svým jednáním způsobil, byla vyčíslena předběžně na 300 tisíc korun," poznamenala policejní mluvčí.

 

Vzhledem k tomu, že mladík jevil známky požití omamných a psychotropních látek, provedli u něj policisté příslušnou orientační zkoušku s pozitivním výsledkem. "Navíc zjistili, že má soudem vysloven zákaz řízení motorových vozidel a vůz, který řídil, procházel v evidenci odcizených," vypočetla mluvčí.

 

Podle jejích slov mladý muž nyní podezřelý hned z několika trestných činů a hrozí mu, že bude obviněn. Případem se policie i nadále zabývá.

Mediafax