Řidiči namol: Dva nadýchali tři promile a třetí otočil auto na střechu

Řidič vyletěl s autem ze silnice
Zdroj: Mediafax

Policisté dnes měli plné ruce práce s opilými řidiči. Na Blanensku devatenáctiletý mladík nadýchal jedno promile poté, co otočil auto na střechu. Další měli v krvi ještě víc.

Devatenáctiletý řidič nedaleko Lipovce na Blanensku vyjel ze silnice a auto skončilo na střeše. Šofér i jeho stejně starý spolujezdec se při havárii lehce zranili a autě vznikla škoda za 120 tisíc korun.


"Řidič nemá řidičské oprávnění, dechová zkouška u něj byla pozitivní, měl jedno promile alkoholu," řekla policejní mluvčí Iva Šebková.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Mladý opilý řidič nezvládl auto. Po nehodě hrozí spolujezdkyni, že skončí na vozíku


Další dva řidiči nebourali jen zázrakem. Policie jim naměřila přes tři promile. Sedmadvacetiletý řidič škodovky v Prostějově se nejdřív dechové zkoušce vzpouzel. Když strážníci přivolali policisty Dopravního inspektorátu Prostějov, muž se už musel podvolit. Nadýchal 3,1 promile.

 

Dva piva a dva rumy na cestu


"Řidič s naměřenou hodnotou souhlasil a policistům sdělil, že vypil dva půllitry piva a dva velké rumy. Dále policisté zjistili, že podnapilý řidič vozidla nemá doklady potřebné k řízení a provozu motorového vozidla," uvedla policejní mluvčí Marie Štrbáková.


ČTĚTE TAKÉ:

Autobus řídil opilý řidič! Naměřili mu 1,22 promile


Třetí úlovek měli policisté z Karlových Varů.  "Devětačtyřicetiletou ženu za volantem osobního vozu značky Suzuki kontrolovali strážníci v Bezručově ulici. Už při základní kontrole zjistili, že žena jeví známky požití alkoholu, na místo si proto vyžádali hlídku dopravní policie," uvedl mluvčí policie Pavel Valenta.


Při opakované dechové zkoušce žena nadýchala 3,10 a 2,93 promile alkoholu. Dopravní policisté ženě zadrželi řidičský průkaz a zakázali jí další jízdu. Případem se i nadále budou policisté zabývat.
 

anš tn.cz / Mediafax