Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Policejní honička

Řidička ujížděla pražským policistům! Nezastavilo jí ani 18 zákazů řízení!

Policie
Zdroj: Mediafax

Žena ujížděla ve středu večer v osobním autě pražským policistům. Ti po zastavení zjistili, že žena nikdy nevlastnila řidičský průkaz a navíc má vysloveno 18 zákazů řízení.

"Policisté si všimli na Sokolské ulici v Praze auta, které poměrně nekoordinovaně přejíždělo z pruhu do pruhu. Proto policisté pojali podezření, že by řidič mohl být pod vlivem alkoholu, nebo dokonce drog a rozhodli se ho zastavit. Řidič ale na modré majáky a červený nápis „STOP“ nereagoval a pokračoval v jízdě," uvedl policejní mluvčí Tomáš Hulan.

 

Auto ujíždělo po pražské magistrále. Zastavit se ho podařilo až u sjezdu na Náměstí Hrdinů. Řidičku (28) policisté ihned podrobili dechové zkoušce na alkohol a zkoušce na drogy.

 

"Každá z těchto zkoušek měla negativní výsledek, tedy že kontrolovaná nebyla ovlivněna žádnou zakázanou látkou. Nicméně až tak bez viny nebyla. Policisté z evidencí zjistili, že kontrolovaná měla za svou řidičskou kariéru vysloveno hned osmnáct zákazů řízení motorových vozidel, z nichž pět je ještě stále platných. Z toho důvodu policisté řidičku předvedli na policejní služebnu pro podezření z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání," dodal mluvčí.

tn.cz / jap