Stojí u soudu

Rodiče uvěřili šarlatánům a nedávali Vašíkovi (6) inzulín! Hoch zemřel

Téma:

Ostře sledovaný soudní proces začal dnes u královéhradeckého krajského soudu. Podle obžaloby dva partneři přestali dávat svému synovi Vašíkovi, který trpěl cukrovkou, inzulín. A chlapec zemřel.

A matce a nevlastnímu otci šestiletého hocha jde v soudní síni o hodně. V krajním případě jim totiž za "lékařský experiment" hrozí až šestnáctiletý pobyt za mřížemi.


Oba si dnes vyslechli obžalobu z ublížení na zdraví s následkem smrti a také z týrání svěřené osoby. Nejenže malý chlapec podle obžaloby zemřel, protože nedostával inzulín, ale navíc podle znalců před smrtí trpěl jako zvíře, protože bez inzulínu nedokázalo jeho tělíčko správně fungovat.


Vašík už od narození trpěl velmi vážnými chorobami, retardací, svalovou atrofií, dětskou mozkovou obrnou nebo epilepsií. posléze se k tomu přidala i zmíněná cukrovka. Jeho matka s otčímem prý vyzkoušeli vše, aby se Vašík uzdravil.


A když nepomáhala klasická medicína, přišli na řadu různí samozvaní léčitelé. Ti nejprve ze zoufalých rodičů vytahali spoustu peněz a pak jim nakukali, že jejich synek žádnou cukrovku nemá a inzulín všechno jen zhoršuje.


A rodiče jim uvěřili a odsoudili tak Vašíka k pomalé smrti v ukrutných bolestech. Soudní líčení je naplánované na tři dny.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
pez, Filip Pultar TN.cz