poslední sbohem

Rodina pochovala ubodanou servírku Lucku. Před tou prací jsem ji varovala, řekla matka

Rodina, přátelé a známí se dnes naposledy rozloučili s mladou servírkou z Jiříkova na Děčínsku, kterou před čtrnácti dny, zřejmě kvůli penězům, ubodal přímo v herně neznámý vrah. Mrtvou 24letou dívku našel její přítel.

Bílá rakev zasypaná květinami, fotografie krásné Lucie a obřadní síň v Rumburku plná truchlících. S mladou ženou se přišlo rozloučit tolik lidí, že se dovnitř všichni ani nevešli. Matka zavražděné a její bratři nechali zahrát nejoblíbenější písně mladé dívky. Na poslední cestě ji například doprovodil hlas Whitney Houston.
 

Lucie pracovala jako servírka v jedné z jiříkovských heren. Když se 28. února nevrátila domů a příteli nezvedala telefon, šel ji hledat. Svou lásku našel ubodanou. "Dneska jsme tam byli zapálit svíčky, ale tam se nedá stát, zapálili jsme svíčku a odešli jsme," řekla reportérce TV Nova matka dívky.
 

Lucie měla celý život před sebou. Za dva týdny chtěla oslavit narozeniny a s přítelem plánovala společnou budoucnost. Pronajali si malý byt a šetřili na dům. I proto vzala Lucie práci servírky v herně. 

"Když mávala s tou smlouvou, tak říkám Lucko, já se o tebe bojím. Ona ale byla taková nebojácná, vždycky jí to bylo jedno, jestli šla ve čtyři ráno po ulici,“ vzpomíná maminka, že ji před prací v baru varovala.
 


Vrah, který zabíjel jenom kvůli pár tisícovkám, je stále neznámý a na svobodě. Rodina si teď přeje jediné - aby ho policie co nejdříve našla.
 

vrl s přispěním Jitky Fárové TN.cz