Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 15.7. 2012 20:56
Nepochopitelné manévry

Michalka je zpátky doma, rodina ale miminko nechtěla ukázat

Zdroj: TV Nova

Unesená Michalka je zpátky doma. Její převoz z Německa ale doprovázely manévry, protože rodina za nic na světě nechtěla, aby někdo malou Michalku viděl.

I když ve svých čtyřech týdnech života Michalka ještě absolutně netuší, co se kolem ní děje, slávu pro ní Trmice připravily velikou. Její maminka se ji přivezla v doprovodu rodiny z Německa, kam ji odvezli únosci. Na příjezd se doma všichni pečlivě připravovali.
 

Malá Michalka se domů dostala až o půlnoci. Její převoz totiž doprovázely téměř až manévry. Rodina si z nepochopitelných důvodů nepřála, aby někdo matku s dítětem viděl. Přímo u dveří domu bleskově zastavila dvě auta, z toho jedno napříč. Rodina vytvořila kordon a chránila matku, která jím proběhla s dítětem v náručí, takže je nikdo nezahlédl. Dítě pak asi na minutu ukázala až babička. Postoj rodiny překvapil i samotného policejního vyšetřovatele.
 

"Prostě jsme dělali všichni všechno pro to abychom tu holčičku našli za každou cenu. Dávali jsme do toho i kus toho srdce. Já to hodnotím jako moji třetí životní obrovskou radost, za prvé, když jsem poznal svoji manželku, za druhé, když se nám narodily dcery, a za třetí, když jsme přijeli s kolegou vyšetřovatelem do místa bydliště a rodině jsme sdělili, že miminko je v pořádku a že v následujících hodinách možná dnech bude vráceno. Já jsem přesvědčen, že tady patří poděkování všem, jak mým podřízeným, mým spolupracovníkům, patří zde i poděkování samozřejmě vám novinářům," řekl TV Nova šéf ústeckých policistů Vladimír Danyluk.
 

Michalku unesli tři ženy a jeden muž 4. června přímo v Trmicích. Autem pak miminko odvezli do Německ, kde ho policisté po několika dnech intenzivního pátrání našli.
 

V pátek se reportéři TV Nova snažili pro vás předání dítěte natočit, ale marně. Rodině přítomnost novinářů začala vadit.
 

Dvě zadržené ženy policie pro nedostatek důkazů propustila na svobodu, muž a třetí žena nadále zůstávají ve vazbě.
 

Policie teď čeká na překlad policejního spisu z Německa a v polovině týdne by měli vyšetřovatelé zveřejnit další podrobnosti k případu. Snad už i motiv únosu.
 

fim / s přispěním Jitky Fárové TN.cz