Ženu sraženou opilým Janouškem hlídá policie. Obává se nátlaku

Sražená žena
Zdroj: TN.cz

Jedenapadesátiletá žena, kterou srazil v pátek v opilosti Roman Janoušek v pražské Michli, je od nedělního dopoledne pod policejní ochranou.

"Policejní ochranou jsme tak reagovali jednak na přání vietnamské komunity, ale také proto, aby byla chráněna před tlakem medií," uvedl v neděli v diskuzním pořadu ředitel pražské policie Vondrášek.
 

ČTĚTE TAKÉ:

Lobbista Janoušek si osobně převzal obvinění ze dvou trestných činů
 

Policie k tomuto kroku přistoupila na základě sobotního prohlášení Marcela Wintera, předsedy Česko-vietnamské společnosti. "Mnozí Vietnamci mají strach, aby Roman Janoušek nevyvíjel na jím vážně zraněnou ženu určitý nátlak," uvedl v dokumentu Winter. Její manžel i syn jsou z naprosto zbytečného zranění doslova šokováni a opravdu velmi nešťastní. "Proto by bylo správné, aby zraněnou vietnamskou ženu orgány činné v trestním řízení před tímto možným nátlakovým jednáním důsledně preventivně ochránili," dodal předseda společnosti.
 

"Během 24 hodin mi telefonovali Vietnamci z celé republiky. Všichni si uvědomujeme, že pan Janoušek není žádný pasáček vepřů, ale je to lobbista. Vyvíjet nátlak je jeho profesí," uvedl pro TN.cz Winter a dodal: "Stačí přitom nátlak jeden jediný. Stačí jí říct, že buď změníte výpověď, nebo zemře váš syn, pak tam za ní už nikdo nemusí chodit. Musíme být ostražití a toto riziko je potřeba eliminovat."
 

To, že byla zraněné ženě poskytnuta policejní ochrana, potvrdil TN.cz v neděli sms zprávou i iniciátor celé akce Marcel Winter. Policejní ochrana byla rodině 51leté ženy poskytnuta už včera, uvedl v textové zprávě.
 

Plné znění výzvy:
 

VÝZVA POLICII: OCHRAŇTE SRAŽENOU VIETNAMKU
 

Lobbistou Romanem Janouškem sražená žena je 51letá Vietnamka, která podniká ve VOC Sapa v Praze 4 – Libuši. Její manžel i syn jsou z naprosto zbytečného zranění doslova šokováni a opravdu velmi nešťastní. Mnozí Vietnamci mají strach, aby Roman Janoušek nevyvíjel na jím vážně zraněnou ženu určitý nátlak. Proto by bylo správné, aby  zraněnou vietnamskou ženu orgány činné v trestním řízení před tímto možným nátlakovým jednáním důsledně preventivně ochránili. O to je touto výzvou zdvořile, ale naléhavě žádám.

 

 

hop TN.cz