trest za tykadla

Smetana do vězení nenastoupí: Beru kramle, prohlásil

Bývalý řidič autobusu Roman Smetana z Olomouce, který se proslavil pomalováním předvolebních plakátů, ani dnes do vězení nenastoupí. Na svém facebookovém profilu zveřejnil prohlášení, že se nechá chytit až těsně před volbami.

Slavný autobusák se rozpovídal na svém facebookovém profilu. "Na nějaký čas se s Vámi všemi loučím, na Facebooku jsem dnes naposled. Beru kramle, tedy alespoň na pár dní, než budu dopaden a předán do rukou spravedlnosti. Blaze tomu, kdo stále věří v mou nápravu, a moudrý jest ten, kdo o tom pochybuje,“ uvedl Smetana.
 

Novinářům pak vzkázal: "Ne, opravdu, ale opravdu dnes nenastoupím do vězení. Důvody jsou stále stejné jako před půl rokem: nic špatného, pro co bych měl být vězněn, jsem neprovedl, nejsem nijak nebezpečný, izolovat mne od zbytku společnosti tedy netřeba, napravovat se nepotřebuji a nehodlám. Podstatou věznění je přitom právě náprava, nebo izolace společensky nebezpečného individua, jinak postrádá smysl. Jediným důvodem mého věznění tak je přehnaně formální přístup soudů i zákonodárce k právu a trestu, a kult nedotknutelnosti soukromého vlastnictví bez přívlastku, tedy bez ohledu na způsob nabytí a charakter věci.

 

Mám již i představu, při jaké příležitosti se nechám dopadnout, nemohu to ale zatím sdělit. Bude to každopádně do pátku, aby tato událost nějakým způsobem zasáhla do voleb.
 

Byl jsem obviněn z útoku na soukromý majetek, ale ten, kdo zde skutečně útočí, kdo se snaží kvantitou zahltit smysly kolemjdoucích a pochybnou obsahovou kvalitou je manipulovat, jsou partaje se svými předvolebními kampaněmi obludných rozměrů. A právě vzhledem k rozsahu útoku, nabývám dojmu, že partaje vyhlásily občanům této země snad válku,“ uvádí Smetana na svých webových stránkách.

 

 

Roman Smetana jako řidič olomouckého dopravního podniku pokreslil v roce 2010 předvolební plakáty na autobusech. Nejvíce plakátů patřilo ODS, která žádala náhradu škody přes 15 tisíc korun.
 

Okresní soud v Olomouci Smetanovi uložil škodu uhradit a odpracovat 100 dní obecně prospěšných prací. Smetana trest odmítl a byl odsouzený na 100 dní vězení, do věznice však také nenastoupil. Sám jako hledaný se nakonec polici přihlásil, skončil ve vězení, ale kvůli stížnosti ministra spravedlnosti byl propuštěný. Stížnost však na konci srpna Nejvyšší soud v Brně zamítl a Smetana si musí odpykat ještě 67 dní.

hel tn.cz / Mediafax