Muž zastřelený kuší zatím nebyl pohřben, rodina nemá peníze. Romové pořádají sbírku

Romové sbírají peníze na pohřeb muže zastřeleného kuší. Pohřeb muže z Chotěbuze jeho rodina stále odkládá z finančních důvodů. Místní Romové ale pořádají pro rodinu sbírku.

Pohřeb Roma (†39), kterého muž v Chotěbuzi na Karvinsku koncem dubna smrtelně zranil šípem vystřeleným z kuše, rodina zemřelého stále odkládá. Důvodem je nedostatek financí. Místní Romové ale spontánně uspořádali sbírku, kterou na smuteční obřad přispějí.
 

"Místní Romové se spontánně rozhodli uspořádat sbírku na pohřeb, jen za včerejšek vybrali dva tisíce korun, větší částkou přispěl i jeden romský podnikatel. Stále ale peněz není dost, navíc výdaje se každým dnem navyšují o chlazení zemřelého,“ řekl romský aktivista Kumar Vishwanathan s tím, že původně se měl obřad konat ve středu, ale rodina nesehnala dostatek peněz.
 

Pohřeb se podle něj uskuteční v karvinském kostele. „Datum zatím není stanoveno, ale rozloučení zřejmě proběhne v sobotu nebo v pondělí,“ dodal.
 

ČTĚTE TAKÉ:
Střelec, který zabil kuší zloděje, poprvé promluvil. Je mi to líto, říká

 

Policie podle mluvčí Zlatuše Viačkové žádné zvláštní bezpečnostní opatření na den pohřbu nepřipravuje. „Určitě na konání obřadu dohlédneme, aby byla zachována důstojnost, ale jen tak, abychom zbytečně nebudili pozornost,“ uvedla mluvčí.
 

Po trojici údajných zlodějů vystřelil v Chotěbuzi na Karvinsku z kuše majitel objektu, v němž provozuje živnost a fitcentrum. Za těžké ublížení na zdraví s následkem smrti mu hrozí až 16 let ve vězení. Zraněný muž po přijetí do nemocnice prodělal chirurgický zákrok, i po něm však zůstával v kritickém stavu. Po několika dnech v nemocnici na následky zranění zemřel.
 

cob tn.cz / Mediafax