vražda dítěte

ROZHOVOR: Babička malé Elišky promluvila. S cizím by nešla, říká

Téma:

Babička zavražděné Elišky poprvé promluvila. Je přesvědčená, že s cizím člověkem by dívka nikdy nikam neodešla. Kdo ji zabil, si ale nedokáže odpovědět ani babička.

Babička Elišky před kamerou TV Nova několikrát zopakovala, že si je jistá, že by dívka s cizím člověkem neodešla. "S cizím člověkem by určitě nešla," tvrdí žena. Připouští, že Eliška měla ráda koně a psy a že by třeba přes ně mohl neznámý muž Elišku odlákat. I pak o tom ale pochybuje. "Je to možný. Nevylučuju to. Ale s cizím člověkem by určitě nešla," opakuje.
 

Bezradná je i u následujícího dotazu, který se nabízí - totiž zda Eliška mohla svého vraha, který ji od školy odvedl, znát: "Já nevím. Stalo se to před školou. Já nevím..."
 

 

Nešťastná babička, která v Klášterci bydlela se svým synem a Eliškou, o kterou se starala, přiznala, že je stále v péči policejního psychologa. Popsala i první chvíle, které předcházely poplachu ve městě. "Myslela jsem si, že je u nějaké kamarádky. Pak jsem jí začala hledat. Ona to nikdy neudělala, ale znáte děti. Zdrží se. Začala jsem ji hledat po celém Klášterci. Hledala jsem ji asi pětkrát a potom, když už jsem nevěřila tomu, že se někde takhle dlouho zasekla, jsem šla na policii," řekla babička.

 

____________________________


VÝZVA: Policie hledá veškeré svědky a jejich svědectví, která by mohla vést k objasnění posledních okamžiků zavražděné Elišky a případně by pomohla odhalit jejího vraha. Máte-li takové informace, ozvěte se neprodleně na tísňovou linku policie 158.


____________________________

tn.cz / gar