hells angels v. outlaws

Rvačka motorkářských gangů je začátkem drsné války, varují experti

Obyvatelé Libiny se začínají pomalu vzpamatovávat ze souboje dvou gangů motorkářů, který se u nich v noci ze soboty na neděli odehrál. Stále mají strach. Je totiž možné, že dojde na odplatu. A varují před tím i experti na bezpečnost.

Silnice posetá kapkami krve, nespočet zraněných a jeden zastřelený. Devadesát tetovaných dršnáků se před hlavněmi samopalů svléká do naha a pak ještě do budovy vtrhne zásahové komando. Vypadá to jako konec války motorkářů, ale nejspíš stojíme na jejím začátku.
 

Ve světě vládne takzvaná velká pětka tradičních motorkářských gangů, které si získaly respekt bojem. Hells Angels, Outlaws, Bandidos, Pagans a Mongols. Platí, že kdo první obsadí zemi, ten v ní vládne. Proto v Česku léta kralují Hells Angels.

 

Pro ně neplatí české zákony, ale zákony gangu. Kdo chce hrdě nosit na zádech barvu svého klubu a zkratku MC, musí mít souhlas Hells Angels, platit jim poplatky ze svých akcí, protože jinak dostane nakládačku.
 

Dominatní klub si tak chrání teritorium a zároveň i příjem peněz. Kluby velké pětky mají své prezidenty, pokladníky i bezpečnostní složky. Stát se právoplatným členem a bratrem znamená čekat několik let a plnit úkoly.
 

Hromadná bitka Hells Angels ukazuje jaká jsou pravidla boje. Nehraje se na férovku ale na vítězství. Když dáte pěstí členovi motorkářského klubu - počítejte s tím, že ho budou bránit všichni jeho bratři a všemi prostředky. Díky tomu velké kluby vládnou a vydělávají. "Jsou jim prokázané obchody s drogami i zbraněmi," potvrzuje Petr Kupka, politolog a odborník na organizovaný zločin.
 

 

Záběry z Libiny hovoří jasně. Motorkáři mají na zádech barvy nepřátel - jasně čitelný nápis Outlaws Poland a Czechia. Nepřátelský gang si založil u hranic vlastní klubovnu a tím vyhlásil válku. Podle informací TV Nova je zastřelený muž členem Hells Angels, kteří přijeli bránit své území. A to znamená válku, před čímž Čechy varuje i Europol.
 

Při poslední velké severské válce o teritorium došlo k jedenácti vraždám a sedmdesáti pokusům o zabití. V gangu totiž platí pravidlo že za smrt vlastního člena musí být dva mrtví na druhé straně.

 

ČTĚTE TAKÉ:

VIDEOUKÁZKA dílu, který uvidíte v pátek: První rvačka v historii Výměny manželek!

Svatba Bartošové a Rychtáře: Rvačka za účasti policie!

Po silnicích jezdí stále větší šrot! Zjistěte, JAK JE NA TOM VAŠE AUTO PROTI PRŮMĚRU

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

tn.cz / gar