Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Zbytečná bitka

Rvačka ve fastfoodu začala házením hranolků, skončila zlomenou čelistí

Rvačka ve fastfoodu
Zdroj: Policie ČR

Pražští kriminalisté pátrají po agresivním mladíkovi, který ve fastfoodu v centru metropole po banální hádce zle zřídil dvacetiletého amerického turistu.

Rvačka přitom 22. května brzy ráno začala poměrně nevinně. "Skupina čtyř mladíků od vedlejšího stolu začala po cizincích házet hranolky a v jeden okamžik česky hovořící muž vzal do ruky plastový kelímek s pitím a hodil je po zahraničních studentech," popsala začátek incidentu mluvčí pražské policie Jana Rösslerová.


Cizinci si to ovšem nenechali líbit a kelímek vzduchem poslali zpátky. A začala mela. "Mezi provokatérem a cizincem se strhla krátká rvačka. Padlo několik ran pěstí do obličeje. Kamarádi mladíků se nejdříve snažili spor urovnat, nakonec ovšem mladého studenta vytáhli ven, kde rvačka pokračovala," doplnila mluvčí.


Pak rváči odešli směrem k metru na I. P. Pavlova a zbitého Američana nechali svému osudu. Tomu lékaři okamžitě operovali nadvakrát přeraženou čelist. Mladíka čekají další chirurgické zákroky.


Útočníkovi, jehož totožnost je i měsíc po rvačce stále neznámá, hrozí zatím tříleté vězení, je ovšem možné, že se kvalifikace zpřísní a horní sazba se posune až na deset let.


"Hledaný mladík je vysoký asi 180 centimetrů, atletické postavy. Má světlou pleť a vyholené vlasy. Oblečený byl do černé mikiny s kapucí, krátkých džínových kalhot a na nohou měl černé sportovní boty. Křížem přes hrudník měl zavěšenou černou pánskou tašku," uzavírá policejní mluvčí.

pez TN.cz