RVAČKA VE VLAKU: Černá pasažérka vypíchla průvodčí oko

Osmadvacetiletá žena cestovala na černo. Na průvodčí zaútočila v chodbičce. V nemocnici se lékařům nepodařilo oko zachránit.

Průvodčí ve vlaku na trati Praha - Salcburk napadla na začátku listopadu mladá žena, která cestovala bez jízdenky. Informace k incidentu poskytla ve čtvrtek agentuře Mediafax mluvčí benešovské policie Zuzana Stránská. Agresivní ženě hrozí až desetiletý trest.


"Osmadvacetiletá žena napadla průvodčí při kontrole jízdenek, protože cestovala načerno," upřesnila Stránská. Cestující na chodbičce vagónu nečekaně udeřila pěstí do levého oka čtyřiapadesátiletou zaměstnankyni drah tak silně, že jí způsobila zranění levého oka. "Průvodčí musela být hospitalizovaná na očním oddělení českobudějovické nemocnice, podstoupila operaci, ale zranění bylo takového rozsahu, že žena o oko přišla," dodala policejní mluvčí.


Benešovským policistům se podařilo útočnici vypátrat nedlouho po konfliktu a ve středu byla obviněna ze spáchání zločinu těžké ublížení na zdraví a přečinu výtržnictví.


Z dosavadního vyšetřování vyplývá, že obviněná žena na této trase vlakem cestovala častěji. "Už dříve byla přistižena při černé jízdě a přestupek s ní řešili pracovníci Českých drah," zakončila Stránská.

tn.cz / Mediafax