Rychlík přijel do Prahy s BOMBOU! Byla v kabelce na záchodě!

Policejní pyrotechnici našli krátce po nedělní půlnoci v nahlášené podezřelé kabelce ve vlaku na pražském hlavním nádraží atrapu nástražného výbušného systému. Zjištění agentury Mediafax potvrdila pražská policejní mluvčí Jana Rösslerová.

Policisté spolu se záchranáři a hasiči už na příjezd vlaku Euro City Avala z Bělehradu čekali o půlnoci na nástupišti. Železničáři totiž nahlásili na tísňovou linku, že na toaletě leží dámská kabelka s podezřelým obsahem. "Pyrotechnik v kabelce objevil atrapu nástražného výbušného systému," řekla Mediafaxu policejní mluvčí.

 

Podívejte se na reportáž TV Nova

 

Akce byla ukončena po 45 minutách. Kriminalisté poté zajišťovali stopy.

 

 

ČTĚTE TAKÉ:

"Bomba" na krku australské dívky byla ATRAPA!

 

 

"Později zavolala na linku 158 třiadvacetiletá žena, která oznámila, že si ve vlaku zapomněla kabelku s atrapou nástražného výbušného systému," uvedla Rösslerová. Policisté si dotyčnou předvolali, aby jim vysvětlila, jak k atrapě přišla a proč ji nosí v kabelce.

 

Podle informací TV Nova byla atrapa výbušniny filmovou rekvizitou vyrobenou z plastelíny. Žena, která ji vezla zřejmě na filmový festival, vystoupila z vlaku v Břeclavi. Když zjistila, že jedno ze zavazadel zapomněla ve vlaku, volala na dispečink drah, aby ztrátu ohlásila. Údajně ji nenapadlo, co může atrapa výbušniny způsobit.

 

Policisté během akce uzavřeli příchod k nástupištím, minimální noční provoz na nádraží nebyl nijak narušen.

Mediafax