Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

S pistolí a kloboukem přepadl banku! Policii unikal tři roky

Po třech letech pátrání dopadli jihočeští policisté muže, který z českobudějovické banky uloupil 9 milionů korun. Krást přijel z Vysočiny.

Pachatele, který při loupeži v roce 2009 v Českých Budějovicích v pobočce Raiffeisenbank na náměstí ukořistil devět milionů korun, dopadli jihočeští kriminalisté. Je jím padesátiletý muž z Vysočiny, řekl agentuře Mediafax policejní mluvčí Jiří Matzner.

 

Podle obvinění měl lupič 10. listopadu 2009 kolem poledne přepadnout pracovnici speciální pokladní místnosti v bankovním domě. Pod namířenou zbraní ji přinutil si lehnout, svázal ji a zmocnil se přibližně devíti milionů korun. Při loupeži neutrpěl nikdo zranění. Lupič pak pobočku opustil maskovaný kloboukem na hlavě směrem k Piaristickému náměstí.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Příbramský vyděrač půjde sedět! Hrozil, že vypíchá lidem oči

 

"Kriminalisté po muži pátrali přes dva roky, jejich důslednost nakonec přinesla ovoce. Jak zjistili, muž uloupené peníze použil pro svoji potřebu. Při odsouzení mu hrozí trest odnětí svobody od osmi do patnácti let.

 

Vyšetřování běží na svobodě. Kriminalisté nadále na případu intenzivně pracují, aktuálně nevylučují, že by mohlo být obvinění rozšířeno na další pachatele," řekl Matzner.

muf s přispěním Michaely Klárové tn.cz / Mediafax